top of page

Hepiyi Sigorta Hasarda En Hızlı Olmayı Hedefledi

Hepiyi Sigorta’nın bir maraton koşucusu olduğunu söyleyen Hepiyi Sigorta Genel Müdürü Şenol Ortaç, sektörün en hızlı hasar ödeyen şirketi olmak istediklerini açıkladı.Hepiyi Sigorta Genel Müdürü Şenol Ortaç
Hepiyi Sigorta Genel Müdürü Şenol Ortaç

Sigorta Ekranı’nda Can Kantar‘ın konuğu olan Hepiyi Sigorta Genel Müdürü Şenol Ortaç, Hepiyi Sigorta’nın hasar süreçlerini hızlandırmak ve iyileştirmek adına çalışmalar yaptığına dikkat çekti.


Hepiyi Sigorta’nın genç bir sigorta şirketi olduğuna vurgu yapan Ortaç, “Geçtiğimiz yıl 100 binin üzerinde bir hasar dosyası ödedik. Eksper raporunu tamamlayıp giriş tuşuna bastıktan sonra ortalama 3 günde hasar ödemesini gerçekleştiriyoruz. Hayalimiz hasar ihbarını alır almaz hasar ödemek” açıklamasını yaptı.


"Fark Yaratmak İstiyoruz"


Hepiyi Sigorta’nın bir maraton koşucusu olduğunu söyleyen Ortaç, acentelerinin hiçbir zaman büyük dalgalanmalar ve büyük fiyat indirimleri görmeyeceğinin altını çizerek “Biz istikrarlı büyümeyi seçen, kâr etmeyi bilen ama aynı zamanda da acentesine olabildiğince destek veren bir şirketiz. Ciddi bir acente sayımız ve onlardan gelen binlerce istek var. Burada operasyonel süreçler için teknolojiden çok faydalanıyoruz. Benim metal yaka diye nitelendirdiğim robotik prosesler var. Hedefimiz gelen taleplerin yüzde 95’ini ilk 15 dakikada tamamlamak. Diğer tarafta sektörün en hızlı hasar ödeyen şirket olmak istiyoruz ve onun için elimizden geleni yapıyoruz. Şirketin sahip olduğu mali güçle burada fark yaratmak istiyoruz. Geçtiğimiz yıl 100 binin biraz üzerinde bir hasar dosyası ödedik. Biz ekip olarak eksper raporunu tamamlayıp giriş tuşuna bastıktan sonra ortalama 3 günde hasar ödemesini gerçekleştiriyoruz. Bunların arasında tabii ki daha uzun sürenler var ama aynı gün ödediğimiz hasarlar da var. Hayalimiz hasar ihbarını alır almaz hasar ödemek. Bütün ekibimiz de bunun üzerinde çalışıyor” dedi.


"İşlerimizi Geliştirerek Yolumuza Devam Edeceğiz"


Ayda bir tane poliçe kesen acentelerimiz de var bin tane kesen de var. İkisi de aynı komisyonu alıyor.

Dijitalleşme ile ilgili görüşlerini paylaşan Ortaç, dijitalleşmenin acenteler için bir gereklilik olduğunu belirterek “Dijitalleşmek sadece dijitalden satış yapmak değil. Bu, aynı zamanda operasyonlarını iyileştirmek içinde gerekli. Acentelerimizden bu yıl bu yönde bir talebimiz olabilir. Hep bir gün önceden bir tane daha fazla tuğla koymayı becerebilirsek zaten güzel yerlere geleceğiz. Hepiyi Sigorta, sektörün farklı bir şirketi ama farklı bir şey yapmazsanız yaşamak için bir nedeniniz yok. Dünden farklı olmak zorundasınız. Biz de farkımızı olumlu anlamda iyileştirerek devam etmek istiyoruz. 2024’ün bizim için güzel bir yıl olmasını diliyorum” diye konuştu.


Kaynak : Sigorta Medya


38 görüntüleme0 yorum

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page