Üç Beş Yıl İçin AB'ye Girilmez

Avrupa Birliğinin çatırdamalarının gün geçtikçe kendini katlayarak büyümesi beklenen dağılmanın çok ama çok çok yakınlarda olduğu net. Hele ki Rusya "Avrupa ile ilişkimizi kesmeye hazırız" dedi ki...


Makale : Elçin Tuva


Türkiye ve Avrupa, hızla gelişen ve değişen dünyada kendi yörüngelerinde ilerlemeye mecbur. Ne Avrupa'nın bizim yörüngemize ayak uydurması ne bizi anlaması ne de bizim bu saatten sonra tuğlaları göz göre göre yıkılan bir birliğe katılmak için kendimizi yormamız gerekmiyor.


İstikamet öncelikle Türk Birliği, beraberinde Asya Birliğidir.


Asya Birliğine sıcak bakmak Türk Birliği fikrinden caymayı zorunlu tutmaz. Tersi olarak Türk Birliğini savunmak, kaçınılmaz Asya Birliğinin geleceğine sırt dönmeyi gerektirmez.


Ticari, siyasi, sosyal, eğitsel alanlarda hızla ortak yaşamın şekli şemali belirlenmeye artık başlanmalıdır.

Özellikle kripto paraların mevcut banka ve para sistemlerine ne tür değişiklikler yaşatacağı tam bilinmezken çok yakın gelecekte Asya ve Türk Birliğinin kendi para birimi, sistemi ve para transfer yapılarını ivedilikle takvime alıp çalışmalara başlanması gerekiyor.


Ani olarak Türkiye'de bile Kasım itibarıyla erken seçim konuşmaları, dünyada da benzer değişimlere dair sinyallerini yakarken Milli İradenin seçimlerden ve gelecek - gidecek partilerden bağımsız bir komisyon tarafından yürütülmelidir.


Kendi geleceğini sırf kuyruğu dik tutuyor diye bildiği sanılan Avrupa Birliğinin dahi bilmediğini ve öngöremediği şu zamanlarda üç beş yıl için AB planları kulak ardı edilmelidir.

Kim seslendirirse seslendirsin, aman efendim Batıya sırtımızı dönemeyiz derse desin...


Asya, Avrupa'nın caniliğinden yakasını silkmeye hazır. Avrupa'nın kuyruğu ister dik dursun ister bükülsün...

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör