top of page

14 Şubat Sevgililer Günü’nde Gidilecek Yerler

Pegasus Hava Yollarının Sevgililer Günü 14 Şubat için gezilecek rotalar, en yakınında olan mekânlar hakkında yazdığı blog yazısı henüz karar vermemiş olanlar için ışık tutabilir.


sevgili

Abant, Bolu Saf Aşklar İçin Doğal Manzaralar


Manzara eşliğinde Sevgililer Günü geçirmek isteyenlerin tercih ettiği yerlerden biri de Abant. Şubatta Abant Gölü donmuş bir şekilde ziyaretçilerini bekliyor. Göl çevresini kaplayan ormanlar ise bembeyaz örtüye koyu tonlar ekleyerek göze hoş gelen bir kontrast oluşturuyor. Abant, romantik otellere yuva olmuş bir yer. Hafta sonları ve Sevgililer Günü’ne özel etkinliklerin düzenlendiği bu otellerde romantik müzik eşliğinde tutku dolu bir akşam yemeği pek popüler. Fiyatlar biraz yüksek, ancak düşük bütçeli maceraperest çiftler için çevrede çadır kurulabilecek yerler de mevcut.


Safranbolu, Karabük

Sevgili ile Gidilecek Romantik Tatil Yeri


UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmeye hak kazanmış tarihi bir yerde Sevgililer Günü’nü kutlamak herkese nasip olmaz herhalde? Bana ve sevdiceğime nasip olsun diyorsan Safranbolu gezisini bir Sevgililer Günü hediyesi olarak düşünebilirsin. Osmanlı zamanlarından kalmış Safranbolu Evleri, kesinlikle görülmeye değer noktalar arasında yer alan ve keşfedilecek birçok noktaya sahip bir destinasyon olarak gezgin çiftleri bekliyor. Gitmeden önce biraz okuma yapmak istersin diye aşağıya bir Safranbolu gezi rehberi bırakıyoruz.


Pierre Loti Tepesi, İstanbul

Yeşilçam Filmlerindeki Romantizmi İsteyenlere


Aşıklar için İstanbul’da gezilecek yerlerden bahsediyorsak Pierre Loti konusu açılacak demektir. Eyüp ilçesinde Haliç’e en hakim tepeye bu isim verilmiş ve buradaki aynı isimli çay bahçesi, eşsiz Boğaz manzarası ile pek meşhur. İstanbul’a aşık çiftler için bir buluşma mekanı olan bu tepe, ismini Fransız yazar Julien Viaud’dan almış. Kendisi Pierre Loti ismi ile de biliniyormuş. 14 Şubat’ın soğuğunda sevgilinle beraber sıcacık bir çay içmek için buradan romantik başka bir yer bulamazsın. Tepeye çıkmak için Eyüp kalkışlı teleferiği kullanabilirsin.


Uludağ, Bursa

Sevgililer Günü’nde Kayak Tatili


Sevgililer Günü’nü her türlü konforu bulabileceği bir otelde ve Uludağ’ın mest edici manzaraları eşliğinde geçirmek isteyenler soluğu Bursa’da alıyor. Uludağ çevresinde bulunan oteller, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel programlar yapıyorlar, bizden söylemesi. Gündüz kayak keyfi, akşam mum ışığında bir yemek, ardından sıcacık şöminenin karşısında huzur dolu saatler…

Bu bölgeye ulaşmanın en kolay yolu İstanbul’da değilsen İstanbul’a uçmak ve buradan aktarma yapmak.


Adalar, İstanbul

Şehrin Gürültüsünden Kaçmak İsteyenlere


İstanbul’da yaşayan ya da İstanbul’u ziyarete gelmiş çiftler için yapılabilecek klasik bir plan var: Adalar gezisi. Büyükada ve Burgazada, çiftler için 14 Şubat Sevgililer Günü’nde gidilebilecek birçok mekan sunuyor. Adalar bu tarihte gezmek için soğuk olabilir, ama denizi gökyüzü ile birleştiren manzaralara sahip restoranlar, kaliteli vakit geçirmek için bire bir. Unutmadan, plan aklına yattıysa sevgiline sürprizden bahsederken arka fondan “Ada Sahillerinde Bekliyorum” şarkısını açabilirsin.


Marmaris, Muğla

Güneye Doğru Bir Aşk Yolculuğu


Türkiye’nin en romantik yerleri denilince Marmaris’ten bahsetmemek olmaz. Mavinin turkuazla birleştiği deniz manzaraları, büyüleyen gün batımı anları ve tabii ki yemyeşil bir doğa… Üstelik Türkiye’nin geneli şubat ayında soğukları yaşarken Muğla’nın Marmaris bölgesinde hava durumu daha iyi oluyor. Dalaman ve Datça çevresinde kalınabilecek birçok butik otel ve romantik akşam yemeğine çıkılabilecek mekan da var. Sevgililer Günü’nü Marmaris’te geçirmek istiyorsan Dalaman Havalimanı üzerinden ulaşabilirsin.


Museum Hotel, Kapadokya

Büyülü Aşk Vadisi’nde Aşkını Kutlama Zamanı


Kapadokya, coğrafyası itibarıyla masalsı bir yer. Sevgililer Günü’nü romantik bir ambiyans eşliğinde geçirmek isteyenlerin son yıllarda rağbet gösterdiği Kapadokya gezisi, doğal olarak yüksek bütçeli aktiviteler arasında yer alıyor.


Museum Otel de mağaraların restore edilerek yapıldığı müze konseptli lüks bir otel. Otelin her yanında (odalar dahil) Hitit, Roma, Selçuklu ve Osmanlı’ya ait eserleri görmek mümkün. Bunun yanı sıra taş ve mağara odalarıyla eşsiz bir deneyim sunuyor. Türkiye’nin tek Relais & Chateaux oteli unvanına sahip Museum Otel Kapokya’nın mutfağında Kapadokya’nın en özel lezzetlerini tadabilirsiniz. Birbirinize sevgi sözcükleri fısıldayabileceğiniz akşam yemekleri ve karşısında büyüleneceğiniz Aşk Vadisi sizi bekliyor olacak.


Kasr-ı Nehroz, Midyat

Mardin’de Romantik Bir Rüya


Midyat’a yerleşen ilk Müslüman ailesi tarafından yapılmış Kasr-ı Nehroz, yaklaşık 1200 yıllık bir tarihe sahip. Uygulanan başarılı restorasyon çalışmaları neticesinde ev, iki burçlu eski tip kilise mimarisine sahip. Otelin içerisine girdiğiniz ilk anda sizi sımsıcak bir avlu karşılıyor, ardından profesyonel ve samimi çalışanlar. Damından tüm Midyat manzarasını görebileceğin Kasr-ı Nehroz, Sevgililer Günü’nde gidilebilecek Türkiye’nin en romantik yerleri listesinde kesinlikle yer alıyor.


Terrace Houses, Şirince

İzmir’in En Şirin Köyünde Romantik bir Tatil


Şirince Teras Evleri olarak da bilinen butik oteller topluluğu, 3 ayrı taş evden oluşuyor: İncirli Ev, Saat Tamircisinin Evi ve Zeytinli Ev. 19. yy’de yapılmış bu taş evler, İzmir’in en şirin köyü Şirince’de romantik anlar geçirmek isteyenlere tercih edilebilir bir seçenek oluyor. Şirince’nin en güzel manzaraları eşliğinde Sevgililer Günü romantizmi yaşamak istiyorsan rezervasyonunu erkenden yap deriz.


Manici Kasrı, Yeşilyurt Köyü, Kazdağları

Doğada Aşk


Ülkedeki en temiz atmosfere sahip yerlerden biri olan Kaz Dağları eteklerinde geleneksel dokusunu korumuş bir butik otel yükseliyor: Manici Kasrı. Bir çift olarak kafa dinleyebileceğiniz, doğanın tadını çıkarabileceğiniz ve romantik akşam yemekleri yiyebileceğiniz bir butik otel arayışındaysan kışı ayrı, yazı ayrı güzel olan Manici Kasrı tam da aradığın yer.


Urla Bağevi, Yağcılar Köyü, Urla

İzmir’de Gizli Bir Aşk Cenneti


Yemyeşil ormanlar arasında saklanmış, lezzetli tariflerden yayılan kokuların yayıldığı mutfağı ve zevk sahibi DJ’lerin seçtiği keyifli müzikleri ile Urla Bağevi, tam bir gizli cennet. 14 Şubat’ı iç açıcı doğa manzaraları eşliğinde taş bir evin sıcaklığında geçirmek istersen rezervasyonunu şimdiden yapmanı öneriyoruz.

Bu bölgeye ulaşmanın en kolay kolu İzmir’e uçmaktan geçiyor.

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page