top of page

AB Yaptırım taslağı ortaya çıktı

Yunanistan'ın Türkiye ile arasındaki anlaşmazlığı AB sorunu gibi Avrupa'da göstermeyi başardıklarını açıklamasından önce başlayan ve özellikle Yunanistan Dışişleri Bakanının dikkat çeken sözleri sonucunda Türkiye'nin hedef alındığı yaptırımların uygulanması konusunda Avrupa liderleri arasında fikir birliği sağlandığı taslak metinle ortaya çıktı.Reuters'in ortaya çıkardığı taslak metne Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, resmi olarak ilk açıklamayı yaptı.


Doğu Akdeniz'de yapılan çalışmalara bağlı olarak yaptırım uygulaması için İbrahim Kalın "Hayal kırıklığı" dedi.


“Yaptırım konusunda başı çekenin Almanya olduğu belirtildi.”

Reuters'in haberine göre "Türkiye ile ilişkilerde iyileşme görülmediği takdirde Mart ayında yapılacak olan görüşmelerde yeni adımlar atılabilir" ifadesine yer verildi.


Aynı zamanda "2019 yılından beri halihazırda yürürlükte olan yaptırım listesine ekleme yapılarak liste güncellenebilir" şeklinde açıklamaların bulunduğu haberde Almanya'nın bu gelişmede önde giden etkin unsur olduğu belirtildi.


S-400 SEBEBİYLE ABD YAPTIRIMLARINI İÇEREN TASARI


ABD'de S-400 sebebiyle yaptırım içeren tasarı Temsilciler Meclisinden oy çoğunluğu ile geçti.


335 kabul oya karşın 78 ret oyu ile kabul edilen tasarı, üçte iki çoğunluğu geçen oylamanın Senato'da da üçte ikiden fazla çoğunluğu geçmesi halinde ABD başkanına gidecek olan tasarı, bu haliyle ret hakkından muaf olacak.27 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page