top of page

Adalet Bakanlığı, Mehmet Selim Kiraz Adına Yarışma Düzenledi

Güncelleme tarihi: 22 Kas 2020

Mehmet Selim Kiraz adına düzenlenen öykü ve deneme yarışması için son başvuru tarihi 1 Şubat 2021 olarak belirlendi.


Yarışmaya katılım serbest. Tarz, üslup, dil, özgünlük gibi kriterlerin göz önüne alınacağı öykü ve deneme yarışmasında adalet, merhamet, vicdan, hukuk, hak ve özgürlük gibi konuların işlenmesi tavsiye edilmekle birlikte konu belirlemesi ve sınırlaması bulunmuyor.


“Yarışmada birinciye 30 bin TL, ikinciye 20 bin TL ve üçüncüye de 15 bin TL ödül verilecek. Ayrıca Adalet Bakanlığı dereceye giren eserleri uygun göreceği şekilde yayımlayacak.”

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Şehit Savcımız Mehmet Selim Kiraz’ın aziz hatırasını yaşatmak için, adına ithafen öykü ve deneme yarışması düzenliyoruz. Bu anlamlı vesileyle sizleri, yüreğinizdeki adalet duygusunu, zihninizdeki adalet düşüncesini kâğıda dökmeye davet ediyorum.”


"Bir Ömür Adalet Uğruna"


2015 yılında şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın anısına, gençlere örnek teşkil etmesi adına Mehmet Selim Kiraz Öykü ve Deneme Yarışması, Adalet Bakanlığı tarafından düzenleniyor. Yarışmada adalet ve hukuka güvene, görevini sürdürme çabasına ve adalete ömür verenlere dikkat çekmek amaçlandı.


Yarışmaya katılacak olan eserlerin herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekiyor. Yazılan eserlerin ilanda belirtilen adrese 6 nüsha halinde iletilmesi gerekiyor. Dijital çalışmanın ise yine ilanda görülen e-posta adresine iletilmesi gerekiyor. 1 Şubat 2021 tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirme hakkı elde edemiyor.


Yarışmada başarılı olan eserler ise Mehmet Selim Kiraz'ın şehit olduğu 31 Mart 2021 tarihinde Adalet Bakanlığı'na ait internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından ilan edilecek.

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page