top of page

Ahmet Boz Yazdı : Meşrutiyetten Günümüze Türklerin Derin Teşkilatları

Genç araştırmacı ve yazar Ahmet Boz, ilk kitabına imza attı. Milli Mücadele kapsamında Atatürk'ün açıktan ve gizliden gizliye attığı adımların kaydını paylaştığı ilk kitabında Türklerin teşkilat kaslarını da değerlendirdi. Kitap, Amazon Almanya, Kitapyurdu.com başta olmak üzere online platformlarda yerini almaya başladı.ahmet boz, kitap, teşkilat
Ahmet Boz, Meşrutiyetten Günümüze Türklerin Derin Teşkilatları


Osmanlı’nın meşrutî monarşisinin yıkılmaya yüz tuttuğu dönemde, bir avuç vatansever önderin yaktığı istiklâl ateşi ile başlayan bir ölüm-kalım savaşı, Millî Mücadele’yi ve Türkiye Cumhuriyeti’ni mümkün kıldı.


Bir avuç gözü pek serdengeçti, kurtuluş umudunu sayısız cephede, sınırsız diyarlarda, nice halkların yüreğine bir karasevda gibi işledi. Devletin yetmediği yerde milletin inisiyatif alarak yedi düvele karşı koyabileceğini gösterdi.


Azimleri, kararlılıkları ve ‘söz konusu vatansa, hiçbir şey teferruat değildir!’ diyen düsturlarıyla bugünümüze bile ışık tutan bu insanlar, kurdukları efsanevi teşkilâtlar sayesinde ‘imkânsız’ sözcüğünü zihinlerden söküp attılar.


İşte bu kitap, sizlere o teşkilâtların cansiperane faaliyetlerinin ve yapılarının bilinen ve bugüne dek gölgede kalmış yönlerini anlatma gayretiyle yola çıkıyor.

Vatan ve Hürriyet Cemiyeti’nden Teşkîlât-ı Mahsusa’ya, Karakol Teşkilâtı’ndan Ay Yıldız Teşkilâtı’na, Mim Mim Grubu’ndan Zabitân, Yavuz ve Hamza/Felâh Grupları’na; NATO sonrasındaki dünyanın Gladio ve benzeri gizemli Stay-Behind Organizasyonlarından ülkemizin Özel Harp Dairesi’ne, Türk Mukavemet Teşkilâtı’ndan Özel Kuvvetler Komutanlığı’na dek süren bu silsilenin tüm başat aktörlerini ve tarihlerine ilişkin doğru bilinen yanlışları gözler önüne seriyor ve bu süreçte emeği geçen tüm fedakâr kahramanların aziz hatıralarına saygılarını sunuyor.KİTAP BİLGİLERİ (2024)


Liste Fiyatı:139,00 TL

Yayın Tarihi:30.01.2024

ISBN:9786259439907

Dil:TÜRKÇE

Sayfa Sayısı:292

Boyut:13.5 x 21 cm

46 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page