top of page

Akbank Dijitalde Ne Sorunu Yaşıyor

6 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla Akbank Mobil ve Akbank İnternet Şube platformlarına müşteriler giriş yapamadı. Bu kanallardan herhangi bir işlem yapılamadı. Sorunun ana bilgisayardaki teknik hata olduğu açıklandı.


Akbank Dijitalde Ne Sorunu Yaşıyor
Akbank

Sosyal medyada bir anda siber saldırı dedikodularının yayılması üzerine Akbank tarafından mobil ve internet şube hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. Siber saldırı olmadığı bilgisi verilirken teknik hata yaşandığı bilgisi Akbank tarafından doğrulandı.


Akbank'ın web sitesinden yapmış olduğu açıklama şöyle :


Kamuoyunun dikkatine;

06.07.2021 tarihinde başlayan ve bankamız ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintiler sürmektedir. Müşterilerimize hizmet verdiğimiz tüm kanallarımız bu sorundan etkilenmektedir. İlgili birimlerimiz ve teknoloji iş ortaklarımız çözüm için çalışmalarına devam etmektedir.


Durumun siber saldırıdan kaynaklandığına dair internet ve sosyal medyada yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bankamız ve müşterilerimizin bilgi ve kayıtlarına ilişkin herhangi bir güvenlik problemi bulunmamaktadır, sorunun giderilmesini takiben işlemlerimiz devam edecektir.


Müşterilerimiz, bu süreçte yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için aldığımız önlemlere Akbank.com’dan ulaşabilirler.


Bu süre zarfında hizmetlerimizde yaşanan aksaklıklar için özür diliyoruz.


Mağduriyetlerin giderilmesi için aldığımız önlemler;


06.07.2021 tarihinde başlayan ve devam eden bankamız ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintiler ile ilgili olarak;


Ekstre ödemesi 06.07.2021 tarihinde olan kredi kartları müşterilerimizin son ödeme tarihi bankamız tarafından bir gün ötelenmiştir.

Kredi vadesi veya taksit tarihi 06.07.2021 olan ticari krediler ve tüketici kredileri için o gün faiz işletilmeyecektir/işleyen faiz geri ödenecektir.

Müşterilerimize ekstre, kredi ve taksit ödemeleriyle ilgili herhangi bir gecikme faizi yansıtılmayacaktır.

Müşterilerimizin ekstre ötelemeleri, kredi vadesi ve taksit ödemeleriyle ilgili ek bir işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır.


Gelişmelere paralel olarak ilave önlemler alınacaktır.
9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page