• TuvART Haber

BAE, ilk Tel Aviv Büyükelçisini atadı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından Tel Aviv Büyükelçiliğine atanan Muhammed Mahmud al Haca görevine başlarken, Twitter hesabından İngilizce, Arapça ve İbranice tweetler atarak “İki ülke vatandaşları arasındaki ilişkilerin güçlenmesini ümit ediyorum” dedi.


“Birleşik Arap Emirlikleri’nin İsrail’deki ilk Büyükelçisi olarak Twitter üzerinden hesap açmaktan mutluluk duyuyorum. Bütün bölge ve halkımız arasında barış, anlayış ve refahın gelişmesiyle ilişkilerin güçlenmesini ümit ediyorum” diyen büyükelçi, tweetinde İbranice “merhaba” demiş, kısa süre önce kendisine “BAE ile bölge halkları arasında barışı, bir arada yaşama ve hoşgörü kültürünü teşvik etmesi gerektiğinin yanı sıra özenle ve içtenlikle çalışmasını” tavsiye ederek görevinde başarılar dileyen Dubai Emiri ve BAE Başbakanı Şeyh Muhammed bin Raşid El Maktum’un huzurunda yemin etmişti.


İsrail ile Normalleşme Süreci

Muhammed Mahmud el-Haca, BAE Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Rasid Al Maktum'un ve Başbakan Yardımcısı Şeyh Mansur bin Zayed Al Nahyan'ın huzurunda Abu Dabi’deki el-Vatan Sarayında BAE'nin İsrail'deki ilk büyükelçisi olarak yemin etti.


İsrail ile normalleşme anlaşması imzalayan BAE, 24 Ocak’ta İsrail’in başkenti Tel Aviv’de büyükelçilik açılmasını onaylamıştı.


Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum, “BAE ile İsrail arasındaki dostluk ve işbirliği ilişkilerini iki ülke ve iki halkın ortak çıkarlarını koruyacağını” belirtti. Al Maktum Büyükelçiye “BAE ile bölge halkları arasında barışı ve bir arada yaşama ve hoşgörü kültürünü teşvik etmesi gerektiğini” ifade etti. Başbakan Al Maktum, Büyükelçi el-Haca’ya “özenle ve içtenlikle çalışmasını” tavsiye ederek görevinde başarılar diledi.


1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Uluslararası hukuk güncellenmeli

İngiltere Muhafazakar Parti Ortadoğu Konseyi Direktörü Charlotte Leslie, Şarku’l Avsat’a verdiği söyleşide "Uluslararası hukukun günümüze uyum sağlaması için güncellenmesi gerekiyor." dedi Eski Muhafa

Ortadoğu ve yeni bir toplu güvenlik sistemi

Tüm tarafların meşru kaygıları, iki yönlü bir yaklaşımla ele alınabilir. Ortadoğu ülkeleri, Avrupalılardan bağımsızlıklarını kazanmalarından, gelişmelerinden ve güvenlik yeteneklerinin artmasından bu

Haber Bültenine Üye Olun

© 2020 TuvART Haber - Her hakkı saklıdır - Gizlilik ve Çerez Politikası  - Bize Ulaşın

TuvART Haber'e ait form doldurup onayladığınızda her türlü bülten, ticari, pazarlama iletileri almayı kabul etmiş sayılırsınız.

T