top of page

Berdimuhamedov Dört Bakanı Görevden Aldı

Bakanlar Kurulu'nun 2023 sonuçlarına ilişkin genişletilmiş toplantısında, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Serdar Berdimuhamedov dört bakanı görevden aldı. Yeni atamalar tamamlandı.


Türkmenistan Cumhurbaşkanı Serdar Berdimuhamedov
Türkmenistan Cumhurbaşkanı Serdar Berdimuhamedov

Türkmenistan'ın resmi gazetesinde yayımlanan habere göre Türkmenistan'da bakan seviyesinde değişiklik yapıldı.


Ona göre, başka bir göreve geçiş nedeniyle İnşaat ve Mimarlık Bakanlığı görevi Guvanch Orunov tarafından boşaltıldı ve yerine daha önce Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Abdulla Geldiev getirildi. Tarım Bakan Yardımcısı Charyyar Chetiev, başka bir işe transfer nedeniyle Tarım Bakanlığı'ndan ayrılan Nazarmyrat Nazarmyradov'un yerine bu göreve başkanlık etti.


Berdimuhamedov, Sağlık ve Medikal Sanayi Bakanı Atageldy Germanov'u da başka bir göreve nakledilmesi nedeniyle görevden aldı. Sağlık Bakanlığı'nın yeni başkanlığına, dairede tedavi ve koruyucu bakımın düzenlenmesinden sorumlu Bakan Yardımcılığı görevini yürüten Myrat Mammedov atandı.


Gurbangül Atayeva, başka bir göreve atanması nedeniyle Milli Eğitim Bakanı olarak görevinden alındı. Bölümün başkanlığını daha önce Magtymguly Türkmen Devlet Üniversitesi'nin rektörü olarak görev yapan Bayramgül Orazdurdyeva yürütüyordu.


Kaynak : Azar

3 görüntüleme0 yorum

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page