top of page

Bugün "Ney"e Oy Verin

27. TBD - Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması'nda sona yaklaşıldı. İlk elemeyi geçen 78 eser ve sanatçı, YouTube üzerinden halk oylaması yarın akşam bitiyor. 17 Aralık'ta ödüller sahibine ulaşıyor.Teknik jüri elemesinden geçen eserlerin YouTube'daki oylamadan kazanacağı puan %20 etkili oluyor.


27. yılını da bu etkinlikle kutlayan ve Türkiye'nin en uzun soluklu müzik yarışması TBD - Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması, bu yıl da diğer yıllarda olduğu gibi Türkiye Bilişim Derneği Bilişim Etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek.


Eserler arasında farklı yaş grubundan birçok sanatçı bulunuyor. Hem elektronik hem nefes olması açısından TuvART Haber seçimini Sercan Peşan - "Gölgelerin Çığlığı" eserinden yana kullandı.
Juride Kimler Var


Garo Mafyan'ın başkanı olduğu yarışma jürisinde İzzet Öz, Şeref Oğuz, Hakan Özer, Borga Parlar, Mehmet Okonşar, Artun Ertürk, Yavuz Durak, Rahmi Aktepe ve Emrehan Halıcı yer alıyor. Ayrıca bu yıl müzik yazılımı dünyasının uluslararası alanda da önemli isimlerinden olan; Dr. Ufuk Önen, Bülent Bıyıkoğlu, Murat Yücel ve Ufuk Polat da teknik jüri olarak görev alacak.

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Komentáře


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page