• TuvART Haber

Çavuşoğlu Yunanistan'ı küçümsedi iddiası

Yunan basınından Kathimerini, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Ankara'da Alman mevkidaşı ile yaptığı görüşmede gülümsemesini konu yaptı.


Haberdeki ifade şu şekilde :


Kathimerini: "Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu (sağda), 18 Ocak Pazartesi günü Ankara'da düzenledikleri ortak basın toplantısında Alman mevkidaşı Heiko Maas'ı dinlerken gülümsüyor."


Haberin diğer açıklamaları şöyle:


  • Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği ile ilişkilerin "daha olumlu bir konumda" olduğunu söyledi, ancak Yunanistan'ı bu ayın sonlarında yapılması planlanan keşif müzakerelerine engel teşkil etmekle suçlamaya devam etti.

  • Çavuşoğlu, Yunanistan işbirliği yapmamakta ısrar ederse iki ülke arasındaki herhangi bir gerilimin sorumluluğu Atina'nın omuzlarında olacaktır, dedi.

  • Çavuşoğlu, Türkiye'nin 25 Ocak'ta Yunanistan ile müzakerelere başlamaya hazır olduğu konusunda ısrar etmekle birlikte, Atina'yı sürece olumlu yanaşmamakla suçladı.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Uluslararası hukuk güncellenmeli

İngiltere Muhafazakar Parti Ortadoğu Konseyi Direktörü Charlotte Leslie, Şarku’l Avsat’a verdiği söyleşide "Uluslararası hukukun günümüze uyum sağlaması için güncellenmesi gerekiyor." dedi Eski Muhafa

Ortadoğu ve yeni bir toplu güvenlik sistemi

Tüm tarafların meşru kaygıları, iki yönlü bir yaklaşımla ele alınabilir. Ortadoğu ülkeleri, Avrupalılardan bağımsızlıklarını kazanmalarından, gelişmelerinden ve güvenlik yeteneklerinin artmasından bu

Haber Bültenine Üye Olun

© 2020 TuvART Haber - Her hakkı saklıdır - Gizlilik ve Çerez Politikası  - Bize Ulaşın

TuvART Haber'e ait form doldurup onayladığınızda her türlü bülten, ticari, pazarlama iletileri almayı kabul etmiş sayılırsınız.

T