top of page

Depremden Etkilenen 10 Şehrimize Psikososyal Destek Personeli Sevk Edildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan depremden etkilenen 10 ile psikososyal destek personeli sevk edildi.


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, maraş depremi


Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem sonrası Bakanlık Psikososyal Destek Ekipleri ivedi olarak saha çalışmalarına başladı.


Bu kapsamda Kahramanmaraş'a 116, Adana'ya 100, Hatay'a 108, Gaziantep'e 53, Osmaniye'ye 64, Malatya'ya 62, Adıyaman'a 33, Diyarbakır'a 67, Şanlıurfa'ya 65, Kilis'e 28 psikososyal destek personeli sevk edildi.


Hatay'a mobil sosyal hizmet merkezi (SHM) tırı, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Malatya'ya ise mobil SHM araçlarımız hareket etti. Ayni yardımların toplanması ve ihtiyaç sahiplerine dağıtımının yapılması için Malatya, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş'ta birer, Gaziantep'te 2, Adıyaman'da ise 3 olmak üzere toplam 10 depo kuruldu.


Toplanma alanlarındaki vatandaşlara dağıtılmak üzere Malatya Ayni Bağış Deposundan Malatya Büyükşehir Belediyesine 2 bin 209 battaniye, Battalgazi Belediyesine 643 battaniye, Yazıhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) 152 olmak üzere toplamda 3 bin 4 battaniye teslim edildi.


Ayrıca acil ihtiyaçların karşılanması amacıyla 10 ildeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza ilk etapta 250 milyon lira nakdi yardım aktarıldı.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page