• TuvART Haber

Dibeybe ilk olarak Türkiye'yi ziyaret etti

Libya’nın yeni Başbakanı Dibeybe önce Türkiye’yi sonra Mısır’ı ziyaret etti

Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) bağlı yerel medya organları, Libya’nın yeni Başbakanı Abdülhamid Dibeybe’nin gizlice Türkiye’ye ziyarette bulunarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü haberleştirdi.


Medya organları, başbakan olarak seçilmesinin ardından Dibeybe’nin, 10 Şubat’ta gizli şekilde Türkiye’yi ziyaret ettiğini duyurdu.


Yeni Libya Başbakanı Dibeybe, seçimlerin ardından Türkiye’ye yaptığı gizli ziyaret hakkındaki sızıntılar sonrasında ikinci dış ziyareti için Mısır’ı tercih etti.


Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ve Dibeybe’nin 18 Şubat’taki Kahire görüşmesi, Mısır Başbakanı Dr. Mustafa Medbuli ve Genel İstihbarat Başkanı Abbas Kamil’in katılımıyla gerçekleşti. Mısır cumhurbaşkanlığının açıklamasına göre Dibeybe, Mısır’ın geçen dönemde Libya krizini çözmek için çeşitli yollarla sarf ettiği samimi ve etkili çabalarından dolayı ülkesinin takdirini dile getirdi. Mısır’ın terörizm ve radikalizm yanlısı gruplarla mücadelede Libya kurumlarına verdiği desteğin yanı sıra Mısır’ın çabalarının, Libyalılar arasında görüşlerin yakınlaşması ve bölünme haline son verilmesi ile sonuçlandığı belirtildi.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Uluslararası hukuk güncellenmeli

İngiltere Muhafazakar Parti Ortadoğu Konseyi Direktörü Charlotte Leslie, Şarku’l Avsat’a verdiği söyleşide "Uluslararası hukukun günümüze uyum sağlaması için güncellenmesi gerekiyor." dedi Eski Muhafa

Ortadoğu ve yeni bir toplu güvenlik sistemi

Tüm tarafların meşru kaygıları, iki yönlü bir yaklaşımla ele alınabilir. Ortadoğu ülkeleri, Avrupalılardan bağımsızlıklarını kazanmalarından, gelişmelerinden ve güvenlik yeteneklerinin artmasından bu

Haber Bültenine Üye Olun

© 2020 TuvART Haber - Her hakkı saklıdır - Gizlilik ve Çerez Politikası  - Bize Ulaşın

TuvART Haber'e ait form doldurup onayladığınızda her türlü bülten, ticari, pazarlama iletileri almayı kabul etmiş sayılırsınız.

T