top of page

Galatasaray Bireysel Emeklilik (BES) Planı

Galatasaray, taraftarlarına özel olarak tasarlanmış olan Bireysel Emeklilik (BES) Planını başlattı. Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, BES Planın hayata geçirilmesi için yapılan tanıtım toplantısına katılım sağladı.

Galatasaray Bireysel Emeklilik (BES) Planı
Galatasaray Bireysel Emeklilik (BES) Planı

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay'ın katıldığı tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada "Taraftarlarımız, Galatasaray Bireysel Emeklilik (BES) Planına dahil olduklarında bu plana özel tanımlanan BES Fonu seçtiklerinde birikimlerini değerlendirebilecekler ve onlar kazanırken kulüpleri de kazanmış olacak. Hem taraftarlarımız özel avantajlar elde edecek hem de kulübümüz uzun vadede sürdürülebilir, çok önemli bir gelir kaynağına sahip olacak." dedi.


Kulüp Başlan Yardımcı Yusuf Günay, sözlerine şu şekilde devam etti.


"Bu proje, birlik ve beraberliğin paylaşımlarının kesiştiği bir proje. Taraftarlarımız başta olmak üzere tüm yönetici, teknik heyet ve sporcularımızın teveccühüyle büyüyecek fonumuzun Galatasaray camiasına hayırlı olmasını diliyorum."Galatasaray Bireysel Emeklilik (BES) Planın Özellikleri


Galatasaray Bireysel Emeklilik Planı, Bireysel Emeklilik (BES) sektöründe ilk defa bir spor kulübü için hazırlanan BES Plan olma niteliğinde.


Sadece Galatasaray taraftarına değil diğer tüm spor kulübü taraftarlarının da katılımına açık bir BES Plan.


Aynı zamanda 18 yaş altı ya da 18 yaş üstü her kesimden bu plana dahil olmak mümkün.


18 yaş altı BES kriterlerince 18 yaşından küçüklere BES yaptırmak, bu plan dahilinde mümkün.


Peşin giriş aidatı, yönetim gider kesintisi, ara verme kesintisi Galatasaray Bireysel Emeklilik Planı kapsamında değildir.


Fon işletim kesintisi, diğer BES Planlarda olduğu gibi bu planda da mevcut.


Sistemden erken çıkış yapıldığı takdirde (60 günden sonra 10 yıldan önce) çıkış aidatı bu plana dahildir.


Galatasaray Bireysel Emeklilik Planı başlangıç minimum katkı payı 100 TL'dir.


%25 Devlet Katkısı, bu planda da geçerlidir. Dolayısıyla hem birikim getirisi hem fon getirisi hem de devlet katkısı getirisinden yararlanabilecektir.


7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page