top of page

Google'dan 2021 İçin 3 Pazarlama Önerisi

Yeni yıl için hazırlanan bütçe görüşmelerinde Google uzmanları tarafından gözlemlenen konulara göre Pazarlama önerileri yayınlandı.Her şeyden önce Pazarlama vazgeçilmez alışkanlık olarak her zaman için şunları unutmayın.

“Kampanyalarınız için tahminleri görün. Kampanya ayarlarını değiştirerek sonuçları keşfedin. Mevsimsel dönemlerdeki fırsatları anlayın. Hesaplar ve kampanyalar arasında bütçeleri yönetin.”

Küresel salgına bağlı olarak gelişen ve aniden değişen davranış biçimlerine göre pazarlama bütçelerinde kısıtlamalar ve beklenmedik belirsizlikler kendini göstermiş durumda.


2020'ye bakarak 2021 yılında nelerin, nasıl gelişeceğini tahmin etmek zor olunca riskli yatırımlar da iş verenler için düşündürücü oluyor. Pazarlama da yatırımlara bağlı olarak kısıtlanan alanların başında geliyor.


Buna göre Google tarafından belirlenen 3 öneri dikkate değer.


1 - Bütçeyi geçmişe yönelik tahminler göre değil yeni verilere göre hesaplamaya çalışın


2 - Pazarlamanın masraf değil yatırım olduğunu bilin ve nokta atışı harcamaları planlayın


3 - Dalgalı talepler çeviklik kazandırır ilkesine göre tüketici davranışlarının bir anda ve hızla değişebileceğine 2020 yılında tanık olduk. Bu noktada dalgalı talep döneminde hızlı konumlanabilme yeteneği ile bütçeye katkı sağlayın

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page