top of page

Instagram "Diğer Taraf" Geliştirmesini Test Ediyor

Instagram, kullanıcı deneyimini zenginleştirmeye yönelik yenilikçi adımlar atmaya devam ediyor. Üzerinde çalıştığı yeni bir özellik olan "Flipside" (Türkçe adıyla "Diğer Taraf"), kullanıcılara ikinci bir özel Instagram profili oluşturma imkanı sunuyor. Bu özellik, özellikle farklı çevrelerle farklı içerikler paylaşmak isteyen kullanıcılar için büyük bir yenilik olarak görülüyor.kamera

Instagram'ın test ettiği bu yeni özellik olan Flipside sadece belirlediğiniz arkadaşlarınızla paylaşacağınız özel bir profil deneyimi sunuyor.


Instagram Flipside nedir?


Instagram, kullanıcılarına sunduğu yeni özellik olan Flipside ile ilgili test sürecine girdi. Bu özellik, yakın bir geçmişte platforma eklenen “Yakın Arkadaşlar” özelliğiyle benzer bir işlevi yerine getiriyor. Flipside ile kullanıcılar ek bir hesap açmadan ikincil bir profil oluşturabilecek. Aynı zamanda kullanıcılar, sadece seçtiği arkadaşları tarafından görülebilecek bir alan yaratma şansına sahip olacaklar.


Instagram CEO’su Adam Mosseri, bu yeni özellikle ilgili şu sözleri dile getirdi: “Flipside’ı Instagram’da başlatıp başlatmayacağımızı bile bilmiyoruz. Bir yandan daha özel hissettiren ayrı bir alan oluşturmak güzel; diğer yandan, zaten açılan farklı hesaplar ve Yakın Arkadaşlar kısmı üzerinden daha küçük bir kitleye ulaşmak mümkün. Test sürecinde insanların nasıl tepki vereceğini göreceğiz ve ona göre ilerleyeceğiz.”


“Flipside” kullanıcılarına, ana hesaplarından farklı bir profili aynı hesap üzerinden yönetme imkanı sunacak. Anca bu içeriklerin ana hesap içinde görünmeyeceği unutulmamalıdır. Kullanıcılar, daha özel ve sınırlı bir çevrede daha rahat içerik paylaşabilme rahatlığına sahibi olacaklar.


Öte yandan, Instagram’ın bu yeni özelliğinin kullanıcıların beklentilerini karşılayıp karşılayamayacağı konusunu, henüz belirsizliğini koruyor. Mevcut durumda, Instagram’ın bu adımı, kullanıcı geri bildirimlerini dikkate alma ve platformu daha kişisel ve özel hale getirme arayışını yansıtıyor.


Kaynak : shiftdelete

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page