top of page

İş Sanat'tan Sanal Sanat Sergileri

İş Bankası sanat projesi olan İş Sanat, evde olduğumuz zamanlarda yoğun çabalarla sanal konserler düzenleyerek hayatımıza renk katmayı başarmıştı. Şimdi de sanal sergilerle bizleri buluşturuyor.


İş Sanat'tan Sanal Sanat Sergileri
İş Sanat'tan Sanal Sanat Sergileri

1924 yılında Atatürk tarafından kurulan Türkiye İş Bankası, toplumun kültür ve sanat ile desteklenmesi gerekliliğini kendisine amaç edinmiş ve kurulduğu günden itibaren bu amaca yönelik çalışmalarını sürdürmüştür. Türkiye İş Bankası müzik, sahne sanatları, plastik sanatlar, tarih, müzecilik ve arkeoloji alanlarında faaliyetlerini İş Sanat markası altında toplamıştır.


2001 yılında açılan Kibele Sanat Galerisi Ivan Aivazovsky’nin 100. doğum yılı vesilesiyle gerçekleştirilen “Denizler, Düşler ve Şehirler” başlıklı sergi ile kuruluşundan günümüze Türk plastik sanatlar tarihinin önde gelen isimlerinin retrospektif sergileri ile özgün tematik sergilere yer vermektedir.


Sanal teknolojilerin gelişimi ile Sanal Müze ve Sanal Sergilere de hizmetleri arasında yer veren İş Sanat'ın şu an açık olan galerilerine buradan ulaşabilirsiniz.

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page