top of page

Hücre Yenileyen İspir Fasulyesi ve Bahçeden Ürünler

Güncelleme tarihi: 28 Oca

Yüksek protein, düşük kalori içeren yapısı ile kilo vermek isteyenlerin diyetlerinde olması gereken İspir Fasulyesi aynı zamanda yüksek Selenyum içerdiği için hücreleri yenilemesi niteliğiyle doğal bir gençlik iksiri.


kadın, makyaj, güzellik


Doğal ortamda yetiştirilmiş, kimyasal içermeyen Dut Pekmezi, Kuru Dut, İspir Kuru Fasulyesi, Kuşburnu Marmelattı, Dağ Kekiği şu an bahçe ürünü olarak güvenle hemen alabileceğiniz ürünler arasında yer alıyor.


BU GIDALARIN ÖNEMİ NEDİR?


DUT PEKMEZİ : Beyaz dut pekmezi astım, bronşit, karaciğer ve akciğer gibi önemli hastalıklara karşı koruma kalkanı gibidir. Öksürüğe çok iyi gelmesi ile bilinmektedir. Ayrıca ülser, gastrit gibi mide rahatsızlıklarını da rahatlatmaktadır. Grip ve soğuk algınlığına karşı vücudu korumaktadır.


KURU DUT : Yüksek seviyede antioksidan kaynağıdır. Bağışıklığı güçlendirir. Kansere karşı vücudu güçlendirir. Kan şekerini düzenler. Posa yönünden zengindir. Yüksek seviyede C vitamini barındırır. Kalp zayıflığı, bağırsak rahatsızlıkları, mide şikayetlerinde tedavilerde kullanılır. Bu organların düzenli çalışmasını sağlar. Çay ve hoşaf olarak da tüketilebilen Dut Kurusu, boğaz iltihabı ve öksürük için de oldukça faydalıdır.


İSPİR KURU FASULYESİ : İspir Fasulyesi, İspir'de üretilenden on misli daha çok piyasada satılan son derece özel bir gıda. Yani tanımadan bilmeden aldığınız ve İspir Fasulyesi diye satılan ürün, aslında onda bir oranlar gerçek İspir Fasulyesi değil. Bu sebeple tatlı aroması, kolay pişirilmesi ve yüksek vitamini ile İspir Fasulyesini bahçe sahibi çiftçiden temin etmek için buraya tıklayabilirsiniz. Fasulyenin faydaları ise oldukça uzun. Öne çıkan bazı nitelikler şöyle: Düşük kalori içermesi ve yüksek proteinli olması sebebiyle kilo vermeye çalışanlar için en doğru diyet yiyeceğidir. Müdenin tembelleşmesini önler. Böbrek sorunlarının giderilmesinde önemli bir yardımcıdır. Vücuttaki hücrelerin yenilenmesini sağladığı için cilt güzelliğinde ayrıcalıklı bir yeri vardır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kemiklerin ihtiyacı olan kalsiyum ve proteini karşılar. Kalp dostudur. Damar tıkanıklığını önler, tıkanıklığı giderir. Kalp krizi riskini bu sebeple düşürür. Kuru fasulyenin içinde folatlar, tiamin, B-1 vitamini, pridoksin, pantotenik asit, riboflavin, niasin ve B kompleks vitaminlerinin en iyi kaynağıdır. Aynı zamanda kuru fasulyenin içeriğinde demir, selenyum, kalsiyum ve potasyum elementler yer alır. Selenyum ise gençlik iksiri olarak tanınmaktadır.


KEKİK : Kekiğin ne kadar derde deva olduğu henüz daha tam olarak bilinmiyor. Tüm doktor ve uzmanların önerdiği Kekik, sofradan eksik edilmemesi gerekiyor. Kansere karşı koruyucu olması bilinen en önemli özelliği. Dİğer yandan çözücü nitelikleri sebebiyle kilo vermeye yardımcı bir katalizör görevi üstlenmiştir. Göz, kalp, bağışıklık sistemi, solunum yolları, cilt ve saç sağlığı, kan şekerinin düzenlenmesi de diğer öne çıkan meziyetleri.

79 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page