top of page

Kazakistan ve Saint Kitts ve Nevis Vizesiz Seyahat İçin Anlaştı

Kazinform Haber Ajansı'nın Kazakistan Dışişleri Bakanlığı basın servisinden edindiği bilgiye göre, Kazakistan ve Saint Kitts ve Nevis, iki ülke arasında vizesiz erişim sağlayan bir vize muafiyeti anlaşması imzaladı.


kazakistan, saint kitts and nevis
Fotoğraf: Kazak Dışişleri Bakanlığı Basın Servisi


Kazakistan ile Saint Kitts ve Nevis Hükümetleri (Karayipler) arasında vize zorunluluğundan karşılıklı muafiyete ilişkin Anlaşma, Kazakistan Cumhuriyeti'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi ve Saint Kitts ve Nevis Daimi Temsilcisi Dr. Mutryce Williams Daimi Temsilcisi Sayın Akan Rakhmetullin tarafından imzalandı.


Bu anlaşma, tüm pasaport türleri için giriş vizelerinin 90 takvim gününe kadar süreyle kaldırılması anlamına geliyor. Anlaşma, Kazakistan ile Saint Kitts ve Nevis diplomatik kurumlarının gerekli prosedürlerin tamamlandığı konusunda birbirlerine bilgi vermesinden sonra 90 gün içinde yürürlüğe girecek.


Kazak tarafı, ülkeler arasındaki dostane ilişkileri teşvik eden, yabancı gezginlere ve Kazakistan'a doğrudan yabancı yatırımlara karşı saldırılara yardımcı olan anlaşmanın imzalanmasını memnuniyetle karşıladı.


Kazakistan ve Saint Kitts ve Nevis, 8 Mayıs 2013'te diplomatik ilişkiler kurdu.

Saint Kitts ve Nevis, dünyada Kazak vatandaşlarına vize zorunluluğunu kaldıran 40'ıncı ülke oldu .


Kaynak: Kazinform Haber Ajansı

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page