top of page

Köklü Geçmiş, Güçlü Gelecek

Köklü Geçmiş, Güçlü Gelecek” temasıyla 22 – 24 Ekim 2021 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen Foruma, Türk Konseyi üye ülkeleri Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, gözlemci üye statüsündeki Macaristan’ın yanı sıra Türkmenistan ve KKTC’den önde gelen medya temsilcileri, akademisyenler, kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yetkilileri, sosyal medya fenomenleri ile üniversite öğrencileri katıldı.
Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin tatar ile birlikte Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) İletişim Bilimleri Fakültesi öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen Türk Konseyi Medya Forumu’na katıldı.


TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video mesaj yöntemiyle katıldığı, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın da konuşma yaptığı “Köklü Geçmiş, Güçlü Gelecek” temalı Forum’da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev de birer konuşma gerçekleştirdi.


350 davetlinin katılım gösterdiği Forum’a katılarak LAÜ’yü temsil eden Görsel İletişim Tasarımı Bölümü son sınıf öğrencisi Zeynep Karakuş ve Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü son sınıf öğrencisi Emine Özberenk, böylesi uluslararası bir etkinlikte bulunmaktan ve lisans öğrencisi olarak başta Fakülteleri ve Üniversiteleri olmak üzere KKTC’yi temsil etmekten duydukları mutluluğu ve heyecanı dile getirdiler. “Geleceğin iletişimcileri olarak, başta Türk Konseyi üyeleri ve Türk dünyası gençleri olmak üzere, etkin iletişim ve güçlü işbirliği sağlamak için çok çalışmalıyız. Böyle etkinlikler bize hem kendimize güvenmeyi öğretiyor hem de ufuk kazandırıyor. Biz yaştaki genç iletişimcilerle fikir alışverişinde bulunduk, ülkelerimizin işbirliği için ileride neler yapabiliriz diye konuştuk… hem güzel arkadaşlıklar kurduk hem de ülkemizin tanıtımına katkı koyduk” dedi.


Kaynak : Star Kıbrıs

13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page