top of page

MÜJDE! ÇOK YAKINDA Sadece kimlik kartı ile seyahat edeceğiz!

Güncelleme tarihi: 19 May 2021

Yaklaşık 30 yıldır işgal altında bulunan Azerbaycan topraklarının başarılı bir operasyon ile 44 günde işgalden kurtarılması üzerine düzenlenen Zafer Geçit Töreni için Azerbaycan'a giden Türkiye Cumhuriyeti heyeti, bugüne özel bazı ikili anlaşma belgelerini imzaladı. Bu belgelerden biri "Kimlik kartı ile seyahat edebilme özgürlüğü" oldu.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı duyuruda şu ifadeler yer aldı:


“"Kardeşim Ceyhun Bayramov ile imzaladığımız protokolle Türkiye - Azerbaycan arasında çok yakında sadece kimlik kartımızla seyahat edebileceğiz. Tek Millet İki Devlet'e de bu yakışır! Hayırlı olsun!"Güne özel program için Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in resmi web sitesinde yayınlanan haber başlıklarına göre her iki ülkenin Cumhurbaşkanı ve eşleri önce yemekte buluştu.


Daha sonra Cumhurbaşkanları olarak her iki ülke adına Milli Lider Haydar Aliyev'in mezarı ziyaret edildi. Ardından Şehitler Sokağı ziyaret edildi.


Zafer Geçit Töreninde askeri geçitlerin yapılmasının ardından her iki lider, tören alanında konuşma yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı için resmi karşılama töreninin ardından liderler birebir görüştü.


Azerbaycan ve Türkiye arasında belgeler imzalandı. Bu belgeler arasında "Kimlik kartı ile iki ülke arasında seyahat özgürlüğü" olduğu Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı sosyal medya sayfasında açıklandı.


Her iki devletin liderlerinin basın açıklaması da günün resmi son açıklaması oldu.

72 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page