top of page

Pegasus, ChatGPT Entegrasyonu ile Chatbotunu Geliştirdi

Pegasus Hava Yolları'nın sanal asistanına ChatGPT entegrasyonu yapıldı. Rota önerileri, şehirlerin özellikleri, gezilecek destinasyonlar gibi sorulara ChatGPT yanıt veriyor.


uçak

Pegasus Hava Yolları’nın yapay zekalı seyahat asistanı Flybot’a ChatGPT yapay zeka entegrasyonu yapıldı. FlyBot’a “ChatGPT ile Seyahatini Planla” özelliği eklendi.


Bu entegrasyonun ardından müşteriler, seyahat planlamaları hakkındaki sorularına daha detaylı ve daha doğal yanıtlar alabilecek. Yolculuk yapmak istedikleri yerler hakkında detaylı bilgiler alabilecek. Ayrıca “balayı için seyahat rotaları”, “vizesiz gidilebilecek ülkeler” gibi sorulara ve yanıt bulabilecek. Rota önerileri alabilecek.


Flybot’a Pegasus web sayfası, mobil uygulaması ve WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz. FlyBot’un ana ekranındaki “ChatGPT ile Seyahatini Planla” seçeneğini kullanarak OpenAI şirketinin ChatGPT yapay zekasından ücretsiz olarak destek alabilirsiniz.


ChatGPT entegrasyonu hakkında açıklamalarda bulunan Pegasus Hava Yolları CEO'su Güliz Öztürk, şunları söyledi:


"Sanal asistanımızı sadece tek seferlik bir proje olarak değil, adeta yaşayan bir deneyim olarak konumlandırıyoruz. Bu doğrultuda önemli bir geliştirmeye imza attık. FlyBot, artık ChatGPT entegrasyonuyla birlikte kullanıcılarımıza adeta arkadaşlarıyla konuşuyormuş gibi doğal bir diyalog deneyimi sunuyor. Bu nedenle, FlyBot'u daha geniş bir alanda ve daha fazla dilde destekleyerek geliştirmek için CBOT ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Proje, havacılık sektöründe çok değerli ve öncü bir çalışma oldu. Misafirlerimize teknolojik yenilikler sunmaya devam edeceğiz."


Kaynak : Donanım Haber


3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page