top of page

Polonya, Ukrayna Tahılının Dünya Pazarında İhracatı Kolaylaştıracağını Söyledi

Polonyalı yetkililer, Ukrayna tahılının Avrupa bölgesi dışındaki dünya pazarlarına ihracatını kolaylaştırmaya hazır olduklarını belirtti. Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda bunu 24 Eylül'de TVP1'de yayınlanan bir röportajda söyledi.


tuva, tuvart haber, Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda.
Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda.

Hükümetinin Ukrayna buğdayının Polonya'da satışını yasaklama kararını savundu. Ayrıca Polonya'daki çiftçileri ve tarım pazarını desteklemek için radikal önlemlerin gerekli olduğunu kaydetti.


Ancak Duda, Polonya'nın Ukrayna tahılını en çok ihtiyacı olan fakir ülkelere ulaştırmak için elinden geleni yapacağını da sözlerine ekledi.


Bu bahar, resmi Varşova Ukrayna'dan tahıl ithalatını durdurdu, bunu iç pazarı korumak amacıyla açıkladı. Polonya'nın bu adımı Ukraynalı yetkililer tarafından sert bir şekilde eleştirildi ve Varşova ile Kiev arasında diplomatik anlaşmazlığa yol açtı.


Bu hafta Polonya Başbakanı, resmi Varşova'nın "artık Ukrayna'ya silah göndermeyeceğini" ima etti. Perşembe günü Polonya Cumhurbaşkanı Duda, Başbakan'ın konuşmasının yanlış yorumlandığını söyledi.

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page