top of page

Qazaq Soda İçin İmzalar Atıldı

Güncelleme tarihi: 28 Oca

Yıldırım Holding, Kazakistan'da kuracağı soda külü fabrikası için imza töreni düzenledi.


Yıldırım Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım
Yıldırım Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım

İstanbul'da Yıldırım Tower'da yapılan törende temel atmanın 22 Eylül'de yapılacağı açıklandı. Planlanan törene Kazakistan Başbakanı Askar Mamin ile birlikte Yıldırım Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım’ın ve üst düzey Kazak kamu görevlilerinin de katılması bekleniyor.Projenin kurulumu için CAMCE, SemArco ve Dalian Dehua konsorsiyumu ile Yıldırım Holding arasında anlaşma gerçekleşti.


Fabrikanın EPC-F şeklinde yapımına ilişkin imzalar 6 Eylül’de atıldı.


Kazakistan’da milli bir proje olarak destek gören Qazaq Soda, ülkenin 20 yıllık hayalinin de gerçekleşmesi anlamına geliyor. Zhambyl eyaletinin Sarysu bölgesinde kurulacak olan Qazaq Soda projesi, 400 milyon dolar yatırımla inşa edilecek. 2024’te tamamlanması planlanan tesis, ilk fazında yılda 500 bin ton üretim kapasitesine sahip olacak. Soda külü, dünyada özellikle cam yapımında, metalürji, tekstil ve kimya endüstrilerinde kullanılıyor.Qazaq Soda için imzalar atıldı
Qazaq Soda için imzalar atıldı


Yıldırım Holding Hakkında


YILDIRIM Şirketler Grubu’nun temelleri, Garip YILDIRIM’ın 1963 yılında Samsun’da kurdugu GARiP YILDIRIM VE OĞULLARI adlı küçük bir inşaat malzemesi şirketi ile atılmıştır. Kuruluşundan bu yana faaliyet alanını yeni iştiraklerle sürekli genişleten şirket, endüstriyel çeşitliliği yakalamıştır. Gösterdiği girişimcilik ve sürdürülebilir inovasyon sayesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen endüstriyel grupları arasına girmiştir.


YILDIRIM Grup, 2008 yılında İsveç’te ilk uluslararası yatırımını hayata geçirmiştir. Grup bugün merkezi İstanbul’da bulunan ve dünyanın 4 kitasında, 51 ülkede faaliyet gösteren küresel bir güç konumuna erişmiştir. YILDIRIM Grup iştirakleri, dünya çapında toplam 13.000’den fazla kişiye istihdam sağlamaktadır.


4 kıtasında 28 ülkede faaliyet gösteren holding, Metal ve Madencilik, Liman İşletmeciliği, Denizcilik, Gemiş İnşası, Gayrimankul Geliştirme, Endüstriyel İnşaat, Enerji, Girişim Sermayesi, Gübre ve Kimyasallar alanında faaliyet yürütmektedir.

22 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page