top of page

Saparbekuli'den Türk Keneşi'ne Ziyaret

Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekulı Türk Keneşi'nin yeni binasını ilk kez ziyaret ederek, Genel Sekreter Bağdat Amreyeve tebriklerini iletti.
Görüşmede taraflar Türk Dünyasının bugünü ve geleceği ile ilgili güncel konular tartışarak, kardeş halkların parlak geleceğine dair güvenlerini paylaştı.

“Büyükelçi Saparbekulı Kazakistan Kurucu Cumhurbaşkanı, Elbası Nursultan Nazarbayev’in girişimiyle kurulan Türk Keneşi'nin uluslararası ağırlığı ve saygınlığının zaman ilerledikçe artması Kazakistan ve tüm Türk Dünyasının sevinci ve gururu olduğunun dile getirdi.”

Genel Sekreter Amreyev ile biraraya gelen Büyükelçi Saparbekulı, Türk Dünyasının ortak teşkilatı Türk Keneşi'nin önemine layık bir binada yerleşmesini takdirle karşıladığını belirtti.


Türk Keneşi Genel Sekreteri Amreyev


3 Eylül 2018 tarihinde Çolpon Ata’da düzenlenen Türk Konseyi 6. Zirvesi sırasında Devlet Başkanları Konseyi tarafından sonraki 3 yıllık dönem için Türk Konseyi Sekreteryası’nın Genel Sekreteri olarak atanan Baghdad Amreyev, Türk Keneşi adına uluslararası teşkilatın faaliyetleri ile geleceğe dönük planları hakkında Büyükelçiye bilgi paylaşımında bulundu.8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page