top of page

TDT Sekretaryasında Devir Teslim Töreni

Türk Devletleri Teşkilatı’nın (TDT) Semerkant'ta düzenlenen 9. Zirvesi'nde Devlet Başkanları tarafından atanan yeni Genel Sekreter Kubanıçbek Ömuraliyev, görevi selefi Baghdad Amreyev’den 14 Kasım 2022 tarihinde İstanbul’da kain Sekretarya Merkezi'nde düzenlenen törenle devraldı.


Bagdat Amreyev, Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev'e Sekretarya ve faaliyetlerinin yönetiminde başarılar dileyerek, görev süresi boyunca kendisini destekleyen Sekretarya personeline özverili çalışmaları için teşekkürlerini iletti.


Tören sırasında bir konuşma yapan Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev, Teşkilata yaptığı hizmetler ve Türk Dünyasına sağladığı katkılardan dolayı Bagdat Amreyev'e şükranlarını sundu.


Yeni Genel Sekreter, artan görev ve beklentileri karşılamak ve Teşkilatı aydınlık bir geleceğe taşımak için Sekretaryanın yılmadan çalışacağını kaydetti. Önümüzdeki dönemdeki reformların ölçeğinin Sekretaryanın zamanını ve çabasını gerektirdiğini belirten Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev, tüm zengin kurumsal, entelektüel ve insan kaynaklarıyla, Teşkilatın Türk Dünyası 2040 Vizyonu ve 2022-2026 TDT Stratejisi hedeflerine ulaşmaya ve bunları hızlandırmaya devam etmek için yeterli donanıma sahip olduğunu belirtti.


Törende ayrıca Genel Sekreter, görev süresi dolan Genel Sekreter Yardımcısı Gismat Gozalov'a da teşekkür ederek başarılar diledi.


Kaynak : TDT - Türk Devletleri Teşkilatı

17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page