top of page

Tokayev'den Halkın Sesini Duyan Devlet Açıklaması

Güncelleme tarihi: 8 Ara 2020

BM Genel Kurulunun 75. Oturumundaki Genel Tartışmasında Tokayev'in öne çıkan sözleri şöyle oldu: "İstediğimiz, Gelecek. İhtiyacımız, Birleşmiş Milletler: Çok taraflılığa kolektif bağlılığımızı yeniden teyit ediyoruz."


Kazakistan Devlet Başkanı Cömert Tokayev
Kazakistan Devlet Başkanı Cömert Tokayev

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Jomart Tokayev'in BM Genel Kurulu'nun 75. Oturumundaki Genel Tartışma'da yaptığı konuşma birçok konu başlığında detaylı olarak katılımcılara aktarıldı.

“Tokayev : Gönüllülerin rolünü kabul etmek için Birleşmiş Milletlere "Kalkınma için Gönüllüleri Harekete Geçirme Uluslararası Yılı"nı ilan etmesini öneriyoruz.”

Küresel salgınla mücadele, ekonominin iyileştirilmesi, bölgesel işbirliği, uluslararası gönüllüler yılı teklifi, iklim değişikliğine dayalı kriz, küresel silahlanmaya karşı önlemler, devletler arasındaki güven eksikliği gibi konularda açıklamalar yapan Tokayev, yönetişim sorunu başlığı altında "Halkın Sesini Duyan Devlet" modelini açıkladı.


"Halkın Sesini Duyan Devlet"


Tokayev, konuşmasında şu bilgilere yer verdi:


"Bütün uluslararası krizlerin temelinde bir yönetişim sorunu yatmaktadır. Gerçek anlamda adil ve insan merkezli bir dünya elde etmek için uluslararası aşamadaki önlemlere ulusal düzeydeki özverili çabalar eşlik etmelidir."


"Kazakistan ekonomik olarak güçlü, demokratik olarak gelişmiş ve insan odaklı bir "Halkın sesini duyan devleti" inşa etmeye kararlıdır."


"Siyasi ve ekonomik reformlara devam edilecektir."


"Pandemi ve ekonomik reformlara devam edilecektir. "


"Pandemi sırasında geçici olarak gelirini kaybeden 4,5 milyon vatandaşa 1,1 milyar $ kaynak ayrıldı ve 1 milyondan fazla kişiye yiyecek ve ev paketleri aldı."


6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page