top of page

Türk Edebiyatının İncileri

Türk Edebiyatının İncileri adlı 100 ciltlik eserin tanıtımı ve TDT Kütüphanesi açılış töreni İstanbul'da gerçekleştirildi.


TDT Genel Sekreteri Kubanıçbek Ömüraliyev ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Metin Yazarı Sayın Hayriddin Sultanov
TDT Genel Sekreteri Kubanıçbek Ömüraliyev ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Metin Yazarı Sayın Hayriddin Sultanov

"Türk Edebiyatının İncileri" adlı 100 ciltlik kitap serisinin tanıtımı ve TDT kütüphanesinin Açılış Töreni 28 Aralık 2023 tarihinde İstanbul'da Türk Devletleri Teşkilatı Sekretaryasında gerçekleştirildi.


Törende, TDT Genel Sekreteri Kubanıçbek Ömüraliyev ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Metin Yazarı Sayın Hayriddin Sultanov davetlilere hitap ettiler.


Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev konuşmasında, Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Şevket Mirziyoyev'in Türk birliğinin güçlendirilmesi, Türk halklarının tarihi ve kültürel mirasının korunmasına yönelik girişimlerinin önemini vurguladı ve 100 ciltlik "Türk Edebiyatının İncileri" kitap serisinin hazırlanması ve sunulmasından dolayı Sayın Hayriddin Sultanov'a şükranlarını ifade etti.


TDT Sekretaryası kütüphanesinde muhafaza edilecek ve sergilenecek, Türk halklarının büyük tarihi mirasının korunmasına ve tanıtılmasına hizmet eden böylesine önemli bir eseri TDT ziyaretçilerinin yakından inceleme fırsatı bulacaklarını belirtti.


Kaynak : Türk Devletleri Teşkilatı


0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page