top of page

Türk Konseyinden Kırgızistan'a Tebrik

Türk Konseyi Genel Sekreteri, Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilmesi nedeniyle Sadyr Japarov'a bir tebrik mektubu gönderdi.Türk Keneşi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, 10 Ocak 2021 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilmesi vesilesiyle, Sadyr Japarov'a bir tebrik mektubu göndermiş ve Kırgızistan halkına birlik, barış, refah en iyi dilekleriyle içten tebriklerini iletti.


Genel Sekreterin Kırgız dilinde mektubu (ve resmi olmayan İngilizce çevirisi) aşağıda verilmiştir.


Resmi Olmayan Tercüme


Ekselansları,

Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde ikna edici zaferinizin haberini aldığım için çok memnun oldum.

Kardeş Kırgız Cumhuriyeti'nin yeni seçilen Cumhurbaşkanı olarak sizi içtenlikle kutluyorum.

Geçen yıl Kasım ayında ülkede yaşanan siyasi olaylardan sonraki ilk günlerde sizlerle yaptığımız görüşmeyi ve Kırgızistan'da siyasi istikrarın ve hukukun üstünlüğünün korunması konusunda yaptığımız detaylı tartışmaları içtenlikle hatırlıyorum.

Kırgız Cumhuriyeti'nin yeni seçilen Cumhurbaşkanı olarak, bu gururlu misyonu yüksek şeref ve haysiyetle yerine getirmenizi içtenlikle umuyoruz. Kırgız halkına Türk dünyasının en değerli parçalarından biri olarak barış, birlik, uyum ve sükunet diliyoruz.

Kırgızistan'ın Türk Devletleri ile geleneksel bağlarını güçlendireceğine ve parlak bir geleceğe emin adımlarla ilerleyeceğine inanıyoruz.

Saygılarımla,

Baghdad Amreyev

Türk Keneşi Genel SekreteriУрматтуу Садыр Нургожо уулу!

Сиздин Кыргыз Республикасынын Президенттик шайлоосунда ve тууралуу кабарды өтө кубануу менен кабыл алды.

Сизди, боордош Кыргыз Республикасынын жаңы шайланган Президентин чын жүрөгүмдөн куттуктаймын.

Сиз менен өлкөдөгү саясий окуялардын кийинки эле алгачкы күндөрдө жолугуп , Кыргызстандагы саясий туруктуулукту, мыйзамдуулукту сактоо жөнүндө эки тараптуу жолугушуубузда кеңири талкуулаганбыз. Түрк дүйнөсүнүн негизги негизги бөлүгынүн бири катары, кыргыз элине тынчтык, биримдик, ынтымак, бейкутчулук каалаганбыганбыганбык каалаганбы.

Бул бийик миссияные Сиз Кыргыз Республикасынын жаңы шайланган Президенти катары бийик абийирдулук, абийирдулук, абийирдулук, бийик абийирдулук, нмыстууатзңк менбоменныем

Ошондой эле Түрк мамлекеттери менен салттуу байланышты чыңдап, келечекке ишенимдүү кадам таштайт деген терең үмүттөбүз.


Сизди терең урматтап,

Багдад Амреев.


Кыргыз Республикасынын жаңыдан шайланган Президенти

Урматту Садыр Н. Жапаров

0 görüntüleme0 yorum

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page