top of page

Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi Kurulmasına İlişkin Mutabakat Zaptı İmzalandı

19 Şubat'ta Ankara'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Azerbaycan-Türkiye belgelerinin imza töreni düzenlendi. Buna göre Türkiye - Azerbaycan Üniversitesi kurulmasına ilişkin mutabakat imzalanmış oldu.aliyev


"Azerbaycan Cumhuriyeti Bilim ve Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğrenim Kurulu Arasında Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi Kurulmasına İlişkin Mutabakat Zaptı" Azerbaycan Bilim ve Eğitim Bakanı Emin Amrullayev tarafından imzalandı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar.


Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile Türkiye Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı arasında "Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasında Veteriner Hekimliği Alanında İşbirliği Anlaşması" imzalandı .


Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayil Jabbarov ile Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında "Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında çifte vergilendirmenin ortadan kaldırılması ve vergi kaçakçılığının önlenmesine ilişkin anlaşma" imzalandı.


Kaynak : İlham Aliyev Resmi Web Sitesi

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page