top of page

Türkiye'ye Yaptırım İsteyenler Kervanına Kusios da Katıldı

Güncelleme tarihi: 19 May 2021

Rum Hükümet Sözcüsü Kiriakos Kusios, Maraş ile ilgili gelişen konular için Türkiye'nin söz dinlemediğini ve yaptırım işareti ile "bedel ödemesi gerektiği"ni söyledi.


Kirikos Kusios'a yöneltilen "Maraş'taki gelişmeler ve durumun etkili bir şekilde ele alınmadığı nedeniyle" yöneltilen eleştiriler üzerine bu konunun hükümeti her zaman meşgul ettiğini söyledi.

“Kusios, “kabul edilemez” olarak nitelendirdiği Türk faaliyetleri konusunda gerekli tüm itirazları ve girişimleri, sadece AB’ye değil, BM’ye ve diğer ülkelere de yaptıklarının herkes tarafından bilindiğini, en azından sözlü düzeyde bir karşılığın alındığının da söylemenin mümkün olduğunu belirtti.”

Uluslararası toplumun, BM ve özellikle AB’nin reaksiyonun fazla olduğunu söyleyen Kusios, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell’in, birkaç gün önce Maraş ile ilgili gelişmelerin Avrupa Konseyi’nin gündeminde ilk sıralarda bulunduğunu söylediğini anımsattı.


Avrupa Konseyinin görüşmeleri başlamadan Fransa, Almanya ve Yunanistan'ın Türkiye'ye yönelik ortak ağız ile yaptırım söylemleri de Kirios'un sözlerini teyit eder nitelikte.

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page