top of page

Türkmenistan, UNECSO Uzmanlarıyla Görüştü

Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'un da katılımı ile ulusal ve evrensel kültürün korunmasında görüşler, UNECSO uzmanları ile incelendi.UNESCO uzmanları ile Türkmenistan devlet yetkililerin görüştüğü çevrimiçi toplantının gündemi, "Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin Korunması ve Teşvik Edilmesi Çerçevesinde Türkmenistan Katkısı" olarak belirlendi.

“Toplantıda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Türkmenistan ile UNECSO arasındaki işbirliğinin geliştirilmesine katkılarını anlattı. Ulusal ve küresel mirasın korunmasına büyük önem verdiğini ifade etti.”

Türkmenistan, UNECSO Uzmanlarıyla Görüştü


UNESCO uzmanları ile Türkmenistan devlet yetkililerin görüştüğü çevrimiçi toplantının gündemi, "Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin Korunması ve Teşvik Edilmesi Çerçevesinde Türkmenistan Katkısı" olarak belirlendi.


Türkmenistan devlet temsilcileri, ulusal ve evrensel değerlerinin korunmasına açık olduklarını, yapıcı bir anlayış çerçevesinde kültür ve diyalog temelinde devletlerin, halkların dostluk ve güven ortamı oluşturulmasındaki bakış açılarını açıkladılar.


Ana görüşme konusu haricinde birçok harici konu da toplantıda her iki katılımcı grubu tarafınca incelendi.
12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page