top of page

TÜRKSOY'dan Türk Konseyine Ziyaret

31 Aralık 'ta Uluslararası Türk Kültür Örgütü ( TÜRKSOY ) Genel Sekreteri Duşen Kaseinov, Türk Konseyi Genel Sekreteri Bağdat Amreyev' e nezaket ziyaretinde bulundu ve yeni yıl için iyilik dileklerini iletti.

Türksoy Başkanı, yapmış olduğu ziyarette Türk Dünyası'nın ana siyasi organları olan Türk Konseyi'nin, üye devletler ve gözlemciler arasındaki dayanışmanın güçlenmesine ve derinleşmesine katkıda bulunduğunu vurguladı.


Kaseinov, Türklük halklarının büyük kültürel ve tarihsel mirasının tanıtımında ve popülerliğinde Türk Konseyi'nin de büyük rolünü tebrik ederken geçtiğimiz yıllarda Türk Konseyi Secretariat koordinasyonunda, Örgüt üyesi devletlerin topraklarında bir dizi kültürel etkinliğin başarıyla gerçekleştirildiğini vurguladı.

Önümüzdeki yıl için uluslararası Türk örgütünün ortak planlarını değerlendiren taraflar, bu bağlamda, Secretariat tarafından hazırlanan "Türk Stratejisi 2020-25" ve "Türk Dünyası Vizyonu" üye devletler arasındaki uzun vadeli işbirliği stratejisini temsil eden "Türk Dünyası Vizyonu" hakkında görüş alışverişinde bulundular.
18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page