top of page

Uzaktan Eğitime Devam

Güncelleme tarihi: 19 May 2021

2020 - 2021 eğitim ve öğretim döneminde ilkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitime devam edileceği ve yarı yıl tatilinin de 3 hafta olarak belirlendiği açıklandı.Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar uzaktan eğitim devam edecek. İkinci yarıyıla ait 1 haftalık tatil de Yarı yıl tatiline eklenerek sömestr 3 hafta olarak açıklandı.


Bu planlamaya göre ikinci eğitim dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlamış olacak.Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili Bakanlığın yapmış olduğu diğer düzenleme açıklamaları şu şekilde:


İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecektir.
9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page