top of page

Samsung Galaxy AI için Suskunluğunu Bozdu

Samsung geçtiğimiz haftalarda düzenlediği Unpacked etkinliği kapsamında S24 ailesini ve Galaxy AI isimli asistanını görücüye çıkardı. Ancak yapay zeka asistanının 2025’e kadar ücretsiz olacağı belirtildi. Yeni bir açıklamada ise Samsung’un bu tarihten sonraki uygulamayı ücretli yapacağı anlaşıldı.


galaxy AI

Roh aslında Samsung’un 2025’ten itibaren Galaxy AI’ı nasıl sunacağı veya para kazanacağı konusunda henüz net bir karar vermediğini belirtti. Şirketin, kullanıcı ihtiyaçlarına ve talebine göre çeşitli seçenekleri değerlendireceğini söyledi.


“Yapay zeka yeteneklerini ücretsiz olarak kullanmaktan memnun olacak tüketiciler olacaktır. Ayrıca daha da güçlü yapay zeka yetenekleri isteyen ve hatta bunlar için ödeme yapmak isteyen müşteriler de olabilir” ifadelerini kullandı.


ChatGPT Plus gibi abonelik tabanlı bir hizmet olabileceği mesajını vermeyi ihmal etmedi. Premium seçeneklerin ücretli olarak değerlendirilebileceğini söyledi. Ancak Samsung’un tüketici eğilimlerini analiz etmesi ve 2025’e yakın bir zamanda karar vermesinin daha doğru olacağını dile getirdi.


Roh, hedefin bu yılın sonuna kadar sanal asistanı dünya çapında 100 milyondan fazla Galaxy cihazına getirmek olduğunu bildirdi. Sanal asistan, 2024’ün ilk yarısında S24 serisine ek olarak; S23, S23 FE, Z Fold 5 ve Flip 5 için de sunulacak.


Kaynak : Shift Delete


1 görüntüleme0 yorum

Yorumlar


Tuva, Tuvart, Tuva Art, Tuvart Haber

Haber

bottom of page